Bolestivá menstruace - dysmenorea

Mnoho žen zažívá bolesti v období menstruačního cyklu, bohužel podstatně méně jich ví o možnostech fyzioterapie v této problematice.

Mobilizace

Udává se, že až 75% žen má menší či větší menstruační bolesti. Málokdo ale ví, že menstruace by za správné fyziologické situace bolestivá být neměla. Bohužel je toto téma ve společnosti stále dosti tabuizováno a bere se naopak jako normální, že během cyklu zažívá mnoho žen svíravé a křečovité bolesti v podbřišku či oblasti dolní části zad, mnohdy spojené se zvracením, nevolností, migrenózními stavy a dalšími obtížemi.

Příčinou těchto bolestivých stavů je porušení rovnováhy hormonů v souvislosti se změnou napětí svalů orgánů břicha, ale i svalstva pohybového aparátu včetně svalů pánevního dna. Proto může fyzioterapie velmi pomoci s:

  • úleva od bolesti
  • pravidelnost menstručního cyklu
  • eliminace hormonální léčby

Existují manuální techniky, kterými fyzioterapeut dokáže uvolnit svaly pánevního dna, závěsný aparát dělohy a řešit další funkční obtíže, vedoucí ke zmírnění nebo úplnému odstranění bolestí při menstruaci a v období před jejím nástupem.

loading

Zarezervujte si svůj termín

Rezervovat termín